diagnostykaAktywność ruchowa i trening sportowy są zachowaniami korzystnymi z punktu widzenia angiologa, jednak obserwacje ostatnich lat wykazały, że nadmierne obciążenie, zwłaszcza młodzieży, treningiem na poziomie wyczynowym oraz nierozsądne (nadmierne obciążenie osób niewytrenowanych) uprawianie tzw. "joggingu" doprowadziło do zwiększenia częstości występowania zespołów uciskowych tętnicy podkolanowej.

diagnostykaBadanie angiologiczne obejmuje: - badanie podmiotowe (wywiad), - badanie przedmiotowe, - badania dodatkowe. Prawidłowo przeprowadzony wywiad wraz z badaniem przedmiotowym w większości przypadków wystarczają do postawienia diagnozy w chorobach naczyń obwodowych.

35634Mówiąc najprościej choroba ta polega na tym, że nasz organizm nie toleruje glutenu. Jest to najpoważniejsza choroba, jaka może być wywołana prze gluten. Prowadzi ona do nieżytu i zaniku kosmyków jelitowych.

leczenie astmyJest to przewlekła choroba układu oddechowego. Powoduje ją reakcja zapalna. Wywołuje ona nadmierna reakcję oskrzeli na różnorodne czynniki. W wyniku takiej reakcji dochodzi do skurczu pęcherzyków oskrzelowych z jednoczesną nadprodukcją wydzieliny w drogach oddechowych.

1Wścieklizną można się zarazić od psa. Jednak i tak największym zagrożeniem stanowią koty i to nawet te domowe, ponieważ szczepienie przeciw wściekliźnie kotów nie jest obowiązkowe.